SkodaKlub.ba
Dobrodošli na SkodaKlub.ba

Molim logirajte se sa svojim korisničkim imenom i lozinkom, ili se registrujte kao novi član.

Proces registracije traje koju minutu, ali te poslije čekaju neiscrpne teme o Škodama Smile

Hvala,
SkodaKlub.ba
SkodaKlub.ba
Dobrodošli na SkodaKlub.ba

Molim logirajte se sa svojim korisničkim imenom i lozinkom, ili se registrujte kao novi član.

Proces registracije traje koju minutu, ali te poslije čekaju neiscrpne teme o Škodama Smile

Hvala,
SkodaKlub.ba
SkodaKlub.ba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora

Go down 
3 posters
AutorPoruka
tutinburg

tutinburg


Broj komentara : 4
Join date : 2014-09-17
Age : 54
Mjesto : Tutin

Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora Empty
KomentarNaslov komentara: Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora   Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora EmptyThu Oct 02, 2014 8:16 pm

E sad, naravno da moze da se vozi bez katalizatora ali me interesuje koji su problemi do kojih se dolazi kad se skine katalizator?
Na vrh Go down
hakkler

hakkler


Broj komentara : 41
Join date : 2014-09-16
Age : 108
Mjesto : Zg

Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora   Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora EmptyThu Oct 02, 2014 9:31 pm

kolko sam pročitao do sada..u vezi benzinaca. Placebo efekt o nekim X+ konjima ..valjda radi povečanja tonaliteta na auspuhu.
Ko kad skineš zadnji lonac pa misliš da si ugradio turbo  Very Happy
onda..lamba sonda se svađa sa ecu.om.
Motor ne radi u režimu kako treba i to ti se održava na cca litru u + na ionako žednom motoru.

e sad..možda neko ima pozitivnija iskustva?
Na vrh Go down
t.salai

t.salai


Broj komentara : 101
Join date : 2014-09-15
Age : 36
Mjesto : Mostar

Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora   Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora EmptyThu Oct 02, 2014 11:11 pm

+ gorit ce ti stalno Check Engine lampica... Druge solucije su ti polovan katalizator sa 1.3 Felicije, cunerski "protocni" katalizatori ( vecinom su bezveze ) ili ako ne maris za pahuljaste polarne medvjede, tuljane i ozon, onda ukines katalizator i na ebay-u nabavis takozvane varalice za sonde. Odnosno izbacis sondu, nju prikopcas i onda ona stalno salje iste podatke srednje vrijednosti ECU i po tome motor odredjuje smjesu. 

Da napomenem, teorijski bi trebalo to raditi kako-tako sa varalicom, ni ja niti itko od moje ekipe nije to stavljao tako da ne znam u praksi kako radi Smile
Na vrh Go down
tutinburg

tutinburg


Broj komentara : 4
Join date : 2014-09-17
Age : 54
Mjesto : Tutin

Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora   Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora EmptyTue Oct 21, 2014 2:57 pm

Sta ima veze sto gori engine lampica , to mi ne smeta, bitno je da masina ne strada ako se skine katalizator, potrosnja u svakom slucaju nije otisla previse, neznatno, nekih pola litra trosi vise, al zato gas otkida ko grom !!!
Na vrh Go down
Sponsored content





Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora   Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora Empty

Na vrh Go down
 
Moze li Skoda Fabia 1,4 mpi da radi bez katalizatora
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» SKODA FABIA mk1 1.4 MPI
» Skoda Fabia OEM+
» Skoda Fabia vRS hatchback recenzija
» Fabia 1.9 SDI
» Skoda RS 2000

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SkodaKlub.ba :: Fabia :: Fabia Mk1-
Idi na: