SkodaKlub.ba
Dobrodošli na SkodaKlub.ba

Molim logirajte se sa svojim korisničkim imenom i lozinkom, ili se registrujte kao novi član.

Proces registracije traje koju minutu, ali te poslije čekaju neiscrpne teme o Škodama Smile

Hvala,
SkodaKlub.ba
SkodaKlub.ba
Dobrodošli na SkodaKlub.ba

Molim logirajte se sa svojim korisničkim imenom i lozinkom, ili se registrujte kao novi član.

Proces registracije traje koju minutu, ali te poslije čekaju neiscrpne teme o Škodama Smile

Hvala,
SkodaKlub.ba
SkodaKlub.ba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje

Go down 
AutorPoruka
hakkler

hakkler


Broj komentara : 41
Join date : 2014-09-16
Age : 108
Mjesto : Zg

DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Empty
KomentarNaslov komentara: DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje   DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje EmptyMon Sep 29, 2014 4:16 pm

Evo u par slova i slika kako je utrošeno pozitivno 2,5-3 sata. (2011. godina)

Sam branik ima 17 torx šarafa + 2 na ključ deset s unutarnje strane.
Možete i sami..al poželjne su neki puta 4 ruke..a i da imate skim raspravit kako i zašto kad to prvi puta radite.
Kad dignete haubu..potrebno je maknut onu crnu lajsnu koja dodiriva se s branikom i to lagano s lijeve na desnu stranu...lagano čupat (može i obrnuto al ja se držim one  slijeva na desno)
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111015
Ispod same lajsne su vam 4 šarafa..dok su dva skrivena iza lasni koje se nalaze ispod svjetla koje kad otpustite jedan šaraf koji NJU drži..lagano lajsnu povučete prema sredini branika i izvadite ju.Tu vam se uz ove vidljive..odkrije po još jedan sa svake strane ispod lampe.To vam je tih 6 na gornjoj sredini branika koji drže

Kod zavjesica(ako ih imate)..sa svake strane su vam 3 torxa.Ako radi predugačkog nastavka za torx(tak je bilo u našem slučaju) vam nejde ključ unutra i nemate gedoru...da bi dobili prostora za to podignite auto s dizalicom na toj strani..pa će kotač malo past i dobit ćete potreban prostor bez da ga skidate.6 komada
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111017
Na svakoj strani s nutarnje strane haube..kad maknete tapecirung su vam po dva šarafa..jedan je torx..a jedan običan..desetka ključ ga riješava.to su 2+2
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111016

Ispod..s donje strane..di je auspuh... imate samo 3 komada torxa

I to je to..malo je veča zajebancija prilikom stavljanja jer treba i obratit pažnju na ovu bočnu lijevu..rupu di kopča treba uči.
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111022

I branik je uglavnom ovim odvrtanjem..skinut.Dobro ga je položit na neku deku da izbjegnete eventualno oštečenje ili na tronožac tj. konj obložen dekom da sve možete radit u zraku..na dohvat..lakše nego čučat.
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111020

Onda ide operacija bojanja senzora u orginalnu izmješanu boju u spreju.


Potreban vam je Primer za plastiku kao temeljna boja..da se boja u spreju ne oljušti nakon nekog vremena,ne ispere ju kiša ili miniwash.Boja u spreju (zmješana kod provjerenog čovjeka koji se bavi s tim)u mom slučaju na vodenoj bazi ..jer je branik šprican s vodnenom bazom..znate  gdje i zašto i kako  ..može se izmješat i na nitro bazi..ko kako želi..kakva mu je boja na koju nanosi novi sloj boje. Na kraju Lak u spreju  da to možete fino zaštiti i da vam se boja ne ljušti.
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111019

Senzori izvađeni iz branika(obavezno lagano s nutarnje strane da ne oštetite rupe koje su bušene da ne "knap" uđu unutra)
 postavljeni u "šalung" od papira da malo zaštitim okoliš.
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111018

Prvo ide Primer..kao temeljna boja.Špricati s 20-25cm da ih previše ne natopite i ostaviti da se suši prirodnim putem na suncu i vjetru. Cca 15minuta..probate lagano s prstom dal je ljepljivo..ako nije onda na fazu 2 Bojanje s bojom u spreju.Stavljena je i dodatna zaštita..u vidu kante i par letvica.
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111021

Pošto se papir ponašao kao loš i natopljen "šalung"..napravljen je novi do malo jačeg materijala i senzori su postavljeni ovlaš u njega.
Špricati s bojom u spreju isto sa 15-20cm sa svih strana.Prvo vam ispadnu tamni i kao nije to ta boja..al prilikom sušenja..ak je boja izmješana po kodu dolazi do prave nijanse.Kad pošpricate isto ostavit da se suši prirodnim putem..s tim da u blizini vam nije neki mrav ili slično kako sam ga ja zasprejal i zaljepil  pa sam morao malo popravljat.
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111024

Nažalost vremenska prognoza nam nije bila naklonjena..pojavio se veliki crni oblak.. pa smo prirodno sušenje boje morali ubrzat ne visoko tehnološkom nivou   lol!
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111025

Normalno isto tako ko sa sprejanjem...ne previše približavati fen..da se boja ne skine.

Na kraju kad je sve suho..da se ne lijepi..pošpricati s lakom...i malo pričekati da djeluje.Tj. on je brzosušeči..i ne treba čekati ko za boju ili primer.

Evo..sensori.. posprejani,pofarbani,polakirani i spremni za montažu.
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111026-1

Senzori se (u mom slučaju) samo prištekaju.
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111023

krene se na obrnuti postupak od skidanja branika ili ti montiranje i ovak vam to izgleda za prvu ruku
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111027

nemojte pogriješit ko ja..i ostavit ih malo više kao vani..da se bolje posuše..nego ih odmah utaknite do kraja kolko got idu..jer kad sve se dobro zasuši..ne možeš ih više utaknut ko prije.
To sam napravil jel se kao spremala kiša...na koncu ništa od toga


Par slika kod sklapanja i montaže natrag.
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111028  DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111029

i evo prve fotke na što to liči..
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111030  DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111031
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111032  DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_270720111033

Mislim da je OK ispalo     Jedino da nas je vrijeme i vremenski rok služilo malo bolje.. da sam mogao poštovat čisto prirodno sušenje...al i ovako je ok.

prije je bilo ovako:
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_14012011486 DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_14012011485


..finalni proizvod malo kasnije.
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_P7100451  DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_P7100450  DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje Th_P7100449

Ak sam nešto zaje... u broju šarafa kod skidanja branika slobodno me ispravite..al nadam se da će ovo nekom pomoć tko se odluči na sličan projekt..

Lajsne nisam htio farbat jer je problem s bočnima (trebaju nove) a i tako nije u orginalu kod ovog modela.  Wink
Na vrh Go down
 
DIY: Skidanje zadnjeg branika na O1 i bojanje senzora za parkiranje
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SkodaKlub.ba :: Octavia :: Octavia Mk1-
Idi na: